SVARĪGI CEĻOJOT UZ AAE:

• Pirms lidojuma uz AAE ir jāveic COVID-19 tests. Bez izziņas ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu, tūrists netiks uzņemts lidmašīnā. Tests ir jāveic laboratorijā, kuru ir apstiprinājusi AAE kompetentā iestāde vai arī izlidošanas valsts atzītajā laboratorijā. Izziņa nedrīkst būt vecāka par 96 stundām. Testa derīguma termiņš ir 72 stundas no tā veikšanas brīža. Izziņai obligāti jābūt angļu vai arābu valodā, printētā veidā. (telefoni netiek pieņemti). No testa ir atbrīvoti bērni līdz 12 gadu vecumam.

Laboratorijas, kurās var veikt COVID-19 testu Latvijā:
•“Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”
•“E.Gulbja Laboratorija”;
•“Centrālā Laboratorija”.

• Tūristiem ielidojot Dubaijā, uzrādot negatīvu COVID-19 testa rezultātu (arābu vai angļu valodā) nav jāievēro 14 dienu karantīna. Tūristiem ielidojot Abū Dabī, ir jāievēro 10 dienu karantīna (pat ja ir negatīvs COVID-19 testa rezultāts). Personām ir jāveic COVID-19 tests arī sestajā un divpadsmitajā dienā pēc ielidošanas Abū Dabī.
• Dubaijas lidostā var tikt veikta medicīniska pārbaude un var tikt pieprasīta atkārtota COVID-19 testa veikšana. Ja tūristam tiek prasīts veikt PCR testu, tūristam ir jāizolējas viesnīcas numurā, līdz iegūs testa rezultātus (12–48 stundas).
• Pirms izlidošanas uz Dubaiju un pēc ierašanās Dubaijā jāuzrāda veselības apdrošināšanas polise ar Covid-19 segumu. Polisei obligāti jābūt angļu vai arābu valodā, printētā veidā un jāuzrāda tā reģistrējoties, apstiprinot, ka jūs sedzat ārstēšanās un izolācijas izmaksas, ja tas ir nepieciešams. 


Ierodoties Dubaijas lidostā: 
• ir jālejupielādē un jāreģistrējas COVID-19 DXB Smart App
• ir jāaizpilda veidlapa par veselības deklarāciju un jāiesniedz to personālam reģistrācijas laikā 
• jāaizpilda karantīnas saistību veidlapa, kas tiks izsniegta lidmašīnā. Tā jāatdod lidostas darbiniekam, ierodoties Dubaijā

LR Ārlietu Ministrijas aktuālā informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz AAE: skatīt šeit 


Pirms atgriešanās Covid-19 analīžu nodošana AAE:
Mūsu uzņemošās puses pārstāvis var palīdzēt rezervēt Covid-19 analīžu nodošanas pakalpojumu (pie nosacījuma, ja izvēlas 1.variantu).
1.variants: Mūsu uzņemošās puses pārstāvis palīdzēs viesim rezervēt Covid-19 analīžu nodošanu. Pārstāvis koordinēs un veiks nepieciešamos pasākumus.

  • ja ir 3 vai vairāk viesu, medicīnas darbinieki apmeklēs viesus viesnīcā un veiks PCR testu (ja viesnīca atļauj to darīt) (Pakalpojuma maksa ~ 135 USD par personu. Apmaksu veic uz vietas uzņemošās puses pārstāvim.)
  • ja ir tikai 1 vai 2 viesi, privāta automašīna nogādās viesus no viesnīcas uz laboratoriju, kur dažu minūšu laikā tiks veikts tests un tūrists tiks nogādāts atpakaļ uz viesnīcu. (Pakalpojuma maksa no ~ 135 USD par personu atkarībā no 1 vai 2 personas. Apmaksu veic uz vietas uzņemošās puses pārstāvim.)

Analīžu rezultāts (ja tas ir negatīvs) tiks paziņots 12-16h pēc analīžu nodošanas, rezultāti tiks paziņoti pa e-pastu vai īsziņu. Jāņem vērā, ka analīžu rezultāta saņemšanas laiks var arī mainīties.

2.variants: Tūrists pats sazinās ar medicīnas iestādi, lai veiktu rezervāciju un visus nepieciešamos pasākumus priekš Covid-19 analīžu nodošanas. Covid-19 analīžu cena slimnīcās un emirātos var atšķirties.
Analīžu rezultātu saņemšana katrā slimnīcā ir atšķirīga, tāpēc mums nav apstiprinājuma, kad analīžu rezultāti būs gatavi.
Sarakstu ar klīnikām, skatīt šeit.

Informācija par klīnikām arī tiks izsniegta tūristam no pārstavja puses ierodoties AAE.

COVID-19 DROŠĪBAS NOTEIKUMI
AAE- viena no līderiem cīņā ar COVID-19, pateicoties tam ka tiek ievēroti dažādi drošības pasākumi un higiēna. Lai nodrošinātu augstu drošību visiem tūristiem, valsts ir izstrādājusi tehnoloģiski integrētas kontrolēšanas metodes. Drošības noteikumi tiek stingri ievēroti visās vietās, kas saistītas ar tūrismu, ne tikai lidostās, pastaigu ielās, pilsētas transportā, viesnīcās, restorānos, atpūtas un tirdzniecības vietās. 

1.Drošības noteiktumi, kas jāievēro viesnīcas personālam
Visiem darbiniekiem, kuriem ir tiešs kontakts ar viesiem (pārstāvji lidostās, šoferi, viesnīcas pārstāvji un gidi) ievēros sekojošus drošības noteikumus:
- Ikdienas temperatūras pārbaude tik veikta pirms katras maiņas;
- Viss personāls ir izgājis apmācības higiēnas ievērošanai (regulāra roku mazgāšana, nepieskarties sejai, ievērot distanci);
- Personālam vienmēr jānēsā maskas un cimdi;
- Personāls ir saņēmis pietiekamu daudzumu dezinfekcijas līdzekļu, lai tie pietiktu visiem. 

2. Drošības noteikumi, kuri jāievēro ierodoties viesiem
Noteikumi, kas jāievēro visās AAE lidostās, ierodoties viesiem:
- Viesnīcas pārstāvji gaidīs viesus speciāli noteiktā vietā ar atpazīšanas zīmi rokās, ievērojot droši distanci. 
- Katram viesim tiks piešķirta maska, cimdi un roku dezinfekcijas līdzeklis. 
- Viesiem tiks iedota aizlīmēta aploksne, kurā būs nepieciešamie voučeri, maršruti un informācija par ceļojumu. 
- Viesi tiks pavadīti līdz vietai, kur jāgaida transfērs, ievērojot nepieciešamo distanci. 

3. Drošības noteikumi izmantojot transporta pakalpojumus
Saskaņā ar direktīvām, ko izstrādājusi AAE veselības ministrija, visiem uzņemošās puses transporta līdzekļiem tiks veiktas sekojošas pārbaudes un drošības procedūras:
- Speciāli apmācīts personāls, katru dienu, dezinficēs visus uzņemošās puses transporta līdzekļus ar augstākās kvalitātes līdzekļiem. Pirms transporta nodošanas tūristiem, to pārbaudīs atbildīgais menedžeris. 
- Individuālie transfēri tiks dezinficēti pirms un pēc tā izmantošanas. Pietiekams skaits dezinfekcijas un citu aizsardzības līdzekļu atradīsies mašīnā ikdienas izmantošanai. 
- Iekāpšana un izkāpšana no transfēriem tiks nodrošināta ievērojot drošu distanci, visa brauciena laikā. 
- Pasažieri tiek aicināti vienmēr valkāt maskas un cimdus, izmantojot transfēra pakalpojumus. 
- Vadītāji palīdzēs samazināt kontaktu ar transporta līdzekli iekāpjot un izkāpjot. 
- Papildu dezinfekcijas līdzekļi tiks nodrošināti individuālajos transfēros.

SVARĪGI ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ:
• Atgriežoties Latvijā jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 testa rezultātu (izņemot bērnus līdz 11 gadu vecumam). Tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai pirms Latvijas robežas šķērsošanas individuāli, piemēram, ar autotransportu. Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā Covidpass.lv anketā. Covid-19 tests jāveic pēc starptautiski atzītas precīzākās metodes. Tādējādi vairs nederēs uzrādīti eksprestesti vai lidostā veiktas pārbaudes. Savukārt personām, kas nesen izslimojušas Covid-19, jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza. 
• Covidpass.lv ieceļotāju apliecinājuma anketa ir jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. 
• Pēc atgriešanās no ārvalstīm, kurās ir augsta saslimstība ar Covid-19, jāievēro 10 dienu pašizolācija! https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0

Informācija par Latvijas valsts robežas šķērsošanu: +37167075616 (Latvijas valsts robežsardze).

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā, bet ja esi visu izvērtējis, pārliecinies, ka esi informēts par visu!

COVID-19 IEROBEŽOJUMI UN CEĻOŠANAS NOTEIKUMI VAR MAINĪTIES, AICINĀM REGULĀRI SEKOT LĪDZI CEĻOŠANAS NOTEIKUMIEM!

Pirkumu grozs