CEĻOŠANAS NOSACĪJUMI:

CEĻOJOT UZ ĒĢIPTI:

• Ieceļojot Ēģiptē, visām personām no 6 gadu vecuma ir obligāti jāuzrāda negatīvs PCR testa rezultāts, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām. Izziņai obligāti ir jābūt angļu valodā, printētā veidā (telefoni netiek pieņemti).  Izziņai obligāti ir jābūt ar mitru zīmogu un ūdens zīmi vai QR kodu. 

QR kodam ir jāsniedz pilnīga informācija:
- laboratorijas nosaukums;
- tūrista vārds un uzvārds;
- pases numurs;
- dzimšanas datums;
- testa veids (PCR tests);
- testa datums;
- rezultāts

• Visiem ceļotājiem ir jāaizpilda veselības deklarācija: https://egypt.mfa.gov.ua/storage/app/sites/26/declaration-form.pdf , deklarācija ir jāiesniedz printētē veidā, digitālā formātā netiks pieņemta.

• Ieceļotājiem jāuzrāda arī derīga dzīvības un veselības apdrošināšanas polise.

• LR Ārlietu Ministrijas aktuālā informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Ēģipti, skatīt šeit !

Vispārējie (Covid-19) ierobežojuma drošības noteikumi tūristiem, ceļojot uz Ēģipti:
skatīt oriģinālu angļu valodā
skatīt tulkojumu latviešu valodā

PCR testēšanas procedūra Ēģiptē, atgriežoties no Hurgadas un Šarmelšeihas:

Šarmelšeihā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku. Automašīna ar ārstu dodas uz viesnīcu, kurā atrodas tūristi, kuri lidos atpakaļ un tiem nepieciešama pārbaude, ārsts veiks pārbaudi vestibilā, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu. 
PCR tests Šarmelšeihā maksā 30 USD + 100 EGP par personu “tiek maksāts uz vietas ārstam".

Hurgadā
PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, mūsu viesnīcu gidi vienu dienu pirms testa veikšanas informēs tūristus par testa laiku, klients ar auto tiks nogādāts uz laboratoriju, sagaidīs kamēr tiks veikts tests un aizvedīs atpakaļ uz viesnīcu, tūrists no gida saņems negatīvo testa rezultāta izziņu izbraukšanas dienā. Ja tests būs pozitīvs, tūrists tiks par to informēts un viņš netiks vests uz lidostu. 
PCR tests Hurgadā maksā 30 USD + transportēšanas izmaksas par personu “tiek maksāts uz vietas laboratorijā”.

*Augstāk minētās PCR testa cenas attiecas tikai uz tiem tūristiem, kas rezervējuši brīvdienas vismaz uz vienu/divām nedēļām. 
*Mūsu partneri Ēģiptē rīkojas saskaņā ar Ēģiptes valdības likumiem, augstāk minētais var tikt mainīts, ja Ēģiptes valdība izlems veikt izmaiņas procedūrās, attiecīgi tūrists tiks par to informēts.

VĪZA

Līdz 30.04.2021. Latvijas pilsoņi, kuri ierodas Hurgadā un Šarmelšeihā ir atbrīvoti no vīzas maksas.
Latvijas nepilsoņiem vīza jāsaņem pirms ceļojuma kādā no Ēģiptes diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām. Ārlietu ministrija aicina pirms došanās uz Ēģipti par vīzas saņemšanas kārtību sazināties ar Latvijā akreditēto Ēģiptes vēstniecību Zviedrijā.

PASE

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ:

• Atgriežoties Latvijā jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 testa rezultātu (izņemot bērnus līdz 11 gadu vecumam). Tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai pirms Latvijas robežas šķērsošanas individuāli, piemēram, ar autotransportu. Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā Covidpass.lv anketā. Covid-19 tests jāveic pēc starptautiski atzītas precīzākās metodes. Tādējādi vairs nederēs uzrādīti eksprestesti vai lidostā veiktas pārbaudes. Savukārt personām, kas nesen izslimojušas Covid-19, jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza. 

Covidpass.lv ieceļotāju apliecinājuma anketa ir jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. 
• Pēc atgriešanās no ārvalstīm, kurās ir augsta saslimstība ar Covid-19, jāievēro 10 dienu pašizolācija! https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0

Informācija par Latvijas valsts robežas šķērsošanu: +37167075616 (Latvijas valsts robežsardze)

0
 .