Ceļošanas nosacījumi uz Kipru:


Kipra ir ieviesusi Eiropas Slimību un kontroles centra (ECDC) valstu klasifikāciju, kas valstis klasificē zaļās, oranžās vai sarkanās kategorijās. Tiks pievienota arī pelēkā kategorija, kas paredz saņemt īpašu atļauju ceļošanai uz Kipru. Kipras Republikas Veselības ministrija katru nedēļu paziņos valstu iedalījumu kategorijās. Detalizēta informācija par prasībām, kuras jāievero ieceļojot Kiprā no zaļās, oranžās, sarkanās vai pelēkās kategorijas valstīm, skatīt šeit.

Šobrīd ieceļotājiem no Latvijas tiek piemērotas prasības atbilstoši sarkanajai kategorijai. Ieceļojot Kiprā jāizpilda šādas prasības:
 • 24 stundas pirms ieceļošanas valstī jāreģistrējas platformā  Cyprus Flight Pass Platform un jāpievieno dokuments, kurš apliecina veikto Covid-19 testu (PCR) ar negatīvu rezultātu.  Tests jāveic sertificētā medicīnas laboratorijā, un testu apliecinošam dokumentam ir jābūt tulkotam angļu valodā. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic.
 • Ir jāuzrāda negatīvs PCR tests, kurš ir veikts pēdējo 72 stundu laikā.
 • Ierodoties Kiprā, lidostā ir jāveic otrs PCR tests (izmaksas jāsedz pašam).
 • No 2021.gada 10.maija, ieceļojot Kiprā no Latvijas,  personām, kurām veikta pilna vakcinācija pret Covid-19, nebūs jāuzrāda tests un jādodas karantīnā. Detalizēta informācija šeit.
Visa Kipras institūciju informācija saistībā ar Covid-19, vadlīnijas un norādījumi šeit.
Lūdzam ceļotājiem sekot līdzi plašākai un aktuālai informācijai vietnē Visit Cyprus, lai iegūtu jaunāko informāciju, jo noteikumi var mainīties ļoti īsā laikā!

LR Ārlietu Ministrijas aktuālā informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Kipru, skatīt šeit.

PCR TESTĒŠANAS PROCEDŪRA KIPRĀ (ATGRIEŽOTIES)
 • PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas.
 • Ja ir pietiekami daudz tūristu vienā viesnīcā, ārsts ierodas viesnīcā, lai veiktu PCR testu.
 • Ja ir tikai daži tūristi, tad ir jādodas uz klīniku, lai veiktu PCR testu.
 • PCR testa izmaksas ir 30-40 eur + izdevumi par transfēru (no 10/15 eur).
PCR testa nodošanas un transfēra organizēšanā atbalstu sniegs vietējais gids. Lūgums savlaicīgi sazināties ar gidu, lai pieteiktu PCR testa nodošanu.

POZITĪVA COVID-19 TESTA REZULTĀTA GADĪJUMĀ KIPRĀ
Ja atvaļinājuma laikā viesis ir kļuvis Covid pozitīvs, tad viesi izolizē Larnakas viesnīcā "Eden". Visus karantīnas izdevumus (izmitināšanu, ēdināšanu) sedz Kipras valdība. Kontaktpersonas tiks pārvietotas uz Palm Beach viesnīcu, kurā izmitināšanu, ēdināšanu arī sedz Kipras valdība. Ceļotājam transfērs uz lidostu un atpakaļ lidojuma biļetes būs jāiegādājas par personīgajiem līdzekļiem.  Tāpēc iesakām laicīgi iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas segtu neparedzētus izdevumus.

COVID-19 DROŠĪBAS NOTEIKUMI CEĻOJUMA LAIKĀ
 • Lidostā un pirms iekāpšanas lidmašīnā ir iespējama temperatūras mērīšana pasažieriem;
 • Lidostas teritorijā un lidojuma laikā ir obligāti jānēsā maska;
 • Pirms iekāpšanas lidmašīnā ir jāuzrāda "Cyprus Flight Pass";
 • Kiprā apmeklējot sabiedriskās vietas var pieprasīt uzrādīt "Cyprus Flight Pass" (kā piemēram, restorāni, baznīcas, konferenču zāles, kāzu pasākumu vietas, pasākumu vietas, teātri, kinoteātri, tirdzniecības centri, muzeji, kazino utt.), tāpēc ir ļoti ieteicams vienmēr nēsāt līdzi "Cyprus Flight Pass" (digitālā vai drukātā veidā). Vietas, kur jums nav jāuzrāda "Cyprus Flight Pass", ir tādas sabiedriskās vietas, kā piemēram, parki, piknika vietas, pludmales, jahtu piestātnes, promenādes, arheoloģiskās vietas, zooloģiskie dārzi, atrakciju parki, bērnu rotaļu laukumi un citas ārtelpas;
 • Visā Kiprā jāievēro drošas distancēšanās nosacījumi – 2 metri ārtelpās, 3 metri iekštelpās;
 • Visi Kipras viesmīlības nozares uzņēmumi, arheoloģiskās vietas, muzeji, atrakciju parki, mini kruīzi, zemūdens niršanas vietas, ūdens sporta veidu centri u.c. ievēro veselības, drošības un higiēnas protokolu;
 • Visās iestādēs telpas tiek regulāri vēdinātas;
 • Antibakteriāls gēls ir pieejams visās iestādēs, pie ieejām, reģistratūras zonā, gaiteņos, sabiedriskajās tualetēs, liftos utt.;
 • Maskas ir obligāti jānēsā visās slēgtās telpās (taksometros, autobusos, transfēros, liftos, teātros, tirdzniecības centros utt.) un sabiedriskās vietās, kas atrodas ārā. Izņemot vietas, kur cilvēki ietur maltīti un malko dzērienus (restorāni, kafejnīcas, bāri, uzkodu bāri, vestibila bāri utt.). Maskas drīkst nenēsāt arī pludmalēs, peldbaseinos un vietās, kur cilvēki nodarbojas ar sportu.
 • Transporta līdzekļos visām virsmām tiek veikta regulāra dezinfekcija, kā arī transporta līdzekļa vēdināšana; Ekskursiju autobusu ietilpība ir atļauta līdz 100%;
 • Pie peldbaseiniem, pludmalēs un ūdens parkos pēc katras lietošanas reizes tiek veikta dezinfekcija sauļošanās krēsliem, saulessargiem un personīgajam seifam. Tiek ievērots 4m attālums starp saulessargiem un 2m starp personu sauļošanās krēsliem, ja tūristi nav no vienas grupas. Fiziskā distancēšanās neattiecas uz pludmales glabējiem, kuriem steidzami jāglābj dzīvība;
 • Izmitināšanas iestādēs viss personāls nēsā maskas un ievēro roku higiēnu, istabenes nēsā arī cimdus;
 • Restorānos, baros, kafejnīcās, krogos un nakts klubos pie viena galda var atrasties ne vairāk kā 8 personas, taču vienmēr sekojiet līdzi aktuālajai informācijai vietnē Visit Cyprus, jo noteikumi var mainīties ļoti īsā laikā. Viesi tiek aicināti maksāt ar karti, nevis skaidrā naudā. Visu virsmu dezinfekcija tiek veikta pēc katras lietošanas reizes. Pie ieejas ir pieejama informācijas lapa, kurā redzams maksimālais viesu skaits, kas var atrastiies vienlaikus.
 • Joprojām visā Kipras teritorijā ir noteikta komandantstunda laikā no 00:00 līdz 05:00.
 • Detalizētāku informāciju par ekonomikas un sociālās aktivitātes atjaunošanu Kiprā, kas stājās spēkā 17.maijā, skatīt šeit angļu valodā.

CEĻOTĀJI PATSTĀVĪGI VAR SEKOT LĪDZI AKTUĀLAI INFORMĀCIJAI
Lūdzam ceļotājiem sekot līdzi aktuālai informācijai, jo noteikumi var mainīties ļoti īsā laikā!

Svarīgi atgriežoties Latvijā:

 • Ikvienam, kas ieceļo Latvijā, izmantojot starptautisko pasažieru pārvadājumu pakalpojumus, ir jāuzrāda Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskais PCR testa (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma) negatīvs rezultāts (izņemot bērnus līdz 11 gadu vecumam). Apliecinājums nedrīkst būt senāks par 72  stundām. Savukārt personām, kas pēdējo 3 mēnešu laikā ir pārslimojušas Covid-19, ir jāuzrāda ārsta izziņa vai medicīnisks dokuments angļu valodā, kas apliecina, ka persona nav infekcioza.
 • Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā Covidpass.lv anketā. Covidpass.lv e-apliecinājums ir jāaizpilda vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā.
 • Pēc atgriešanās no ārvalstīm, kurās ir augsta saslimstība ar Covid-19, jāievēro 10 dienu pašizolācija! https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0
Pašizolācija nav jāievēro, ja persona ir vakcinēta pret Covid-19 un var uzrādīt ārsta izziņu (saņemts pilns vakcinācijas kurss, un no tā brīža ir pagājušas 15 dienas), izņemot gadījumu, ja persona atgriežas no valstīm ārpus Eiropas Savienības, Šveices, Apvienotās Karalistes un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm.

Avots: www.tui.lv

Pirkumu grozs