• Obligātie noteikumi, kas jāievēro tūristiem ierodoties Maldīvu salās, pandēmijas Covid-19 laikā.

Ierodoties Maldīvu salās:

 • Visiem tūristiem jābūt apstiprinātai rezervācijai no viesnīcas.
 • Visiem tūristiem pirms ieceļošanas valstī ir jābūt negatīvam COVID-19 (PCR testa) rezultātam. Uz PCR pirms ierašanās testēšanu attiecas šādas prasības:
- PCR testa paraugs nedrīkst būt vecāks par 96 h pirms plānotā izlidošanas laika no pirmās iekāpšanas, kad dodaties uz Maldīvu salām.
- Uz bērniem, kas jaunāki par gadu, neattiecas prasība veikt COVID-19 testu.
- Ja pasažieris brauciena laikā veic tranzītu, sākotnējais PCR tests būs derīgs, ja tranzīts nepārsniedz 24 h.
- Ja pasažieris veic tranzītu ilgāk par 24 h, pasažierim jāveic atkārtots PCR tests 96 h laikā pirms iekāpšanas tranzīta lidostā.

Dokumentā, kurā ietverts PCR testa rezultāts, jānorāda:
- pasažiera vārds (vārds, kā pasē)
- pases numurs / valsts identifikācijas numurs
- testēšanas laboratorijas nosaukums un adrese
- testa veids, kas norādīts kā PCR tests
- paraugu ņemšanas datums un laiks
- rezultāts

• PCR testa rezultāts jāiesniedz caur IMUGA: https://imuga.immigration.gov.mv/
portālu ne agrāk kā 24 stundu laikā pirms ierašānās Maldivu salās. Turklāt lidojuma reģistrācijas laikā laboratorijas rezultāti jāuzrāda papīra vai elektroniskā formātā.
• Saskaņā ar veselības prasībām visiem ceļotājiem, kas ceļo uz Maldīvu salām, ne agrāk kā 24 h pirms ierašanās Maldīvās ir jāiesniedz pašdeklarējoša veselības deklarācija: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create

• Visiem tūristiem ieteicams instalēt kontaktu izsekošanas lietotni “TraceEkee” (https://trace.hpa.gov.mv/)
• Personām, kurām pēdējo 14 dienu laikā ir bijusi saskare ar aizdomām vai apstiprinātu COVID-19 gadījumu, un/vai personām, kurām ir drudzis vai elpošanas simptomi, piemēram, klepus, iekaisis kakls, elpas trūkums, nevajadzētu doties ceļojumā uz Maldīvu salām.

 Izbraucot:

 • Pirms izlidošanas no Maldīvu salām PCR testēšana ir obligāta visiem tūristiem, kuri uzturējušies uz salas. Ja galamērķa valsts imigrācijas prasībās ir noteikts konkrēts PCR testēšanas laika posms, ir jāievēro šis laika posms. Pretējā gadījumā PCR tests jāveic ne agrāk kā 72 h pirms izlidošanas no Maldīvu salām. Viesnīcai ir jānodrošina PCR pārbaude. Tūristam vai viesnīcai jāsedz visas izmaksas, kas saistītas ar PCR testēšanu. Neatkarīgi no kūrorta vai viesu nama, kuru esat izvēlējušies, jums būs iespēja veikt PCR testu. Nosacījumi (cena un analīžu nodošanas vieta) būs atšķirīgi atkarībā no viesnīcas/kūrorta. Kūrortos parasti analīžu nodošana tiek veikta viesnīcas klīnikā, bet viesu namos - apmeklējot klīniku vietējā salā.

 • - PCR testēšanu var veikt Māfuši salā, un testēšanas izmaksas ir USD 100,00 vienai personai par vienu testu.

  • Saskaņā ar veselības prasībām visiem ceļotājiem, kas izceļo no Maldīvu salām, ne agrāk kā 24 h laikā pirms ceļojuma ir jāiesniedz pašdeklarējoša veselības deklarācija: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create
  • Pirms izbraukšanas no viesnīcas salas tūristiem jāveic izbraukšanas pārbaude. Tas ir paredzēts, lai nodrošinātu, ka simptomātiska vai karantīnā esoša persona neaizbrauc no salas. Procedūras laikā tiek jautāts vai ir drudža vai elpošanas traucējumu simptomi, piemēram, klepus, kakla sāpēs, iesnas vai elpas trūkums. Jānodrošina, lai viesis nebūtu karantīnā vai izolēts. Lai izslēgtu drudzi, jāpārbauda temperatūra. Jebkuram tūristam, kuram ir drudzis vai elpošanas simptomi, vai kurš atrodas karantīnā, nevajadzētu atļaut ceļot, un viņam būs nepieciešams veikt COVID-19 pārbaudi.

 Vispārīgie noteikumi, kas jāievēro tūristiem uz salas, lai novērstu COVID-19 izplatību:

 • Maskas valkāšana sabiedriskajās vietās ir obligāta vietējiem iedzīvotājiem, kā arī tūristiem visā salas teritorijā.
 • Tūristiem nav atļauts iekļūt dzīvojamās mājās.
 • Tūristiem ir atļauts izmantot sabiedriskās kafejnīcas un restorānus. Kafejnīcām un restorāniem jāievēro infekcijas profilakses pasākumi, kas aprakstīti attiecīgajās HPA vadlīnijās.
 • Tūristiem ir atļauts izmantot iepirkšanās iespējas salā. Veikaliem jāievēro infekcijas profilakses pasākumi, kas aprakstīti attiecīgajās HPA vadlīnijās.

 Ierobežojumi tūristu ceļojumiem starp salām:

 • Tūristiem nav atļauts ceļot no viesnīcas uz salu, kur nav iespēja uzturēties viesnīcā.
 • Tūristiem ir atļauts ceļot starp divām viesnīcām.
 • Tūristiem ir atļauts ceļot starp kūrortu un viesnīcu, ja kūrorta vai viesnīca nav pakļauta HPA uzraudzībai. (t.i., HPA nav noteikusi ceļošanas ierobežojumus kūrortam vai viesnīcai. 
 • Tūristiem nav atļauts ceļot starp safari un viesnīcas salu.

 *Sun Siyam Iru Fushi nespēj noorganizēt vietējo transfēru vai jebkuru starptautisko lidojumu pirms pulksten 18.00.

*Adaaran Resorts viesu un biedru veselības un drošības labad ir veikti uzturēšanās politikā sekojošas izmaiņas:

Tā kā viesu un biedru veselība ir prioritāte, tad pārvietošanās starp salām ir ierobežota uz doto brīdi. Mēs novērtējam jūsu sadarbību un sapratni, bet tūristi, kuri vēlēsies iebraukt kūrortā no citas viesnīcas vai salas, netiks ielaisti.

LR Ārlietu Ministrijas aktuālā informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Maldīvu salām: skatīt šeit 

Aicinām iepazīties ar Maldīvijas Republikas Tūrisma Ministrijas sagatavotajām vadlīnijām, ieceļošanai valstī, skatīt šeit (angļu valodā).

Svarīgi atgriežoties Latvijā:

 • Ikvienam, kas ieceļo Latvijā, izmantojot starptautisko pasažieru pārvadājumu pakalpojumus, ir jāuzrāda Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskais PCR testa (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma) negatīvs rezultāts (izņemot bērnus līdz 11 gadu vecumam). Apliecinājums nedrīkst būt senāks par 72  stundām. Savukārt personām, kas pēdējo 3 mēnešu laikā ir pārslimojušas Covid-19, ir jāuzrāda ārsta izziņa vai medicīnisks dokuments angļu valodā, kas apliecina, ka persona nav infekcioza.
 • Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā Covidpass.lv anketā. Covidpass.lv e-apliecinājums ir jāaizpilda vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā.
No 17.marta!
Papildu prasības ieceļotājiem no trešajām valstīm (tostarp, arī uz personām, kas Latvijā ieceļo caur citām ES dalībvalstīm pa sauszemi, ar jūras transportu u.c.)!
Informācija (kas pastāvīgi tiek papildināta ar aktuālākajiem jautājumiem un atbildēm) mājas lapā: https://covid19.gov.lv/
 • Pēc ierašanās Latvijā jāveic papildu Covid-19 tests iespējami tuvākajā testēšanas punktā. Būtiski norādīt, ka tests jāveic gan bērniem, gan jau vakcinētām personām.

Ja testa rezultāts ir negatīvs:
personai jāveic 10 dienu pašizolēšanās savā dzīvesvietā. Pozitīva testa rezultāta gadījumā, vai ja tests nav veikts, personai ir jāizolējas kādā no LIAA mājaslapā publicētajām viesnīcā. Testa un viesnīcas izmaksas sedz ceļotājs!
persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu, kur ievēro noteiktos ierobežojumus.
Ja testu veikt nav iespējams, persona nekavējoties dodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un paliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts.
Ja testa rezultāts ir pozitīvs:
persona atzīmē informāciju informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties dodas pašizolācijā (vai turpina izolāciju) brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli;
persona informē tūristu mītni par nebūtiskā ieceļotāja no trešajām valstīm bez testa vai ar pozitīvu testu statusu.

Informācija par Latvijas valsts robežas šķērsošanu: +37167075616 (Latvijas valsts robežsardze)

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā, bet ja esi visu izvērtējis, pārliecinies, ka esi informēts par visu!

COVID-19 IEROBEŽOJUMI UN CEĻOŠANAS NOTEIKUMI VAR MAINĪTIES, AICINĀM REGULĀRI SEKOT LĪDZI CEĻOŠANAS NOTEIKUMIEM!

SVARĪGI CEĻOJOT UZ LIETUVU: 

• No 2021.gada 25.janvāra ieceļojot Lietuvā no Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktajām pelēko un sarkano zonu valstīm, kā arī no valstīm, kuras skārusi jaunā COVID-19 vīrusa mutācija, jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Lietuvā. Testu var arī veikt 24 stundu laikā pēc iebraukšanas Lietuvā. No testa prasības atbrīvotas personas, kas šķērso Lietuvu tranzītā 12 stundu laikā. 
• Visiem, kuri ierodas Lietuvā pa starptautiskajiem satiksmes maršrutiem, elektroniskā veidā jāiesniedz savi dati (vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija) Lietuvas Nacionālajam sabiedrības veselības centram. Anketa jāaizpilda elektroniski un saņemtais QR koda apstiprinājumus jāuzrāda pārvadātājam pirms pakalpojuma izmantošanas. Ierodoties ar privātu autotransportu, dati jāiesniedz 12 stundu laikā. Anketa angļu un krievu valodās pieejama šeit:  https://keleiviams.nvsc.lt/en/form.
• LR Ārlietu Ministrijas informācija saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem uz Lietuvu, skatīt šeit .

Informācija par Lietuvas valsts robežas šķērsošanu: +37052719305 (Lietuvas valsts robežsardze)

Pirkumu grozs