Kādus dārgumus slēpj Krēta?


Iepazīsimies ar nelielu un pilnīgi subjektīvu ieskatu Krētas "dārgumos". Lielākā Grieķijas sala ir kā neizsmeļoša bagātību lāde - tā piepildīs katra ceļotāja sapni pēc kaut kā neparastā, kas liks brīnīties un sajūsmināties! 
Šeit katrs meklē un atrod sev piemērotu vietu, lai sajustu dvēseles impulsu - "jā, tas ir tas, ko es meklēju!"

ELAFONISI

Elafonisi ir fantastiska pludmale ar rozā smiltīm un seklu jūru, kur līdz tuvākajām saliņām var aizbrist ar kājām. Tā ir savvaļas dabiska pludmale, nav pārslogota ar pludmales infrastruktūru, bet tas arī ir šīs vietas "odziņa".

MATALAS PLUDMALE

Matala - kādreizējā Festas osta, tagad – mazs gleznains zvejnieku ciematiņš ar idilliski gleznaino līci, ko norobežo smilšakmens klints ar aizvēsturisko cilvēku alu mitekļiem. Kādreizējā hipju iecienītā pludmale, šobrīd Matala ir iedvesmojošā atpūtas vieta ikvienam, kas tiecas pēc kristāldzidriem ūdeņiem, maigā labvēlīgā mikroklimata, un ļauj apbrīnot unikālo saulrietu skaistumu. 


SAMARIJAS AIZA

Samarijas aiza ir viena no diženākajām Eiropas aizām. Tās garums ir aptuveni 18 km un aiza atrodas Krētas rietumu pusē. Kalnu augstums šeit sasniedz pat 1200 m. Aizā zied brīnišķīgas orhidejas un vietējā veselības tēja (diktamos). Šo vietu apdzīvoja savvaļas bailīgās agrimi kazas – reta, izmirstoša suga. 
Aiza tūristiem pieejama no maija līdz oktobra beigām – šeit lielu lomu spēlē laika apstākļi, tāpēc vislabāk aizas pievarēšanai atvēlēt veselu dienu, doties rīta pusē, lai nesteidzīgi varētu baudīt apkārtni.

BALOS LAGŪNA UN PLUDMALE

Gribi redzēt sirreāli skaistu un elpu aizraujošu lagūnu? Tā ir Balos lagūna un pludmale, kura ir ievietota pasaulē skaistāko pludmaļu sarakstā.
Kristāldzidri jūras ūdeņi ir dažādos zilos toņos, tie mijas un veido apburošu tirkīza un safīra toņu savienojumu. 


GRAMVUSA

Gramvusas "pirātu" salas klintīs uzceltais venēciešu cietoksnis labu laiku kalpoja kā pirātu bāze, jo viduslaiku beigu posmā Vidusjūrā attīstījās spēcīgs barbarisks pirātisma centrs.
Tieši šeit, pie Gramvusas, satiekas 3 jūras: Egejas, Līvijas un Jonijas. Šeit ir vistīrākais ūdens visā Vidusjūrā un iespējams redzēt pat 15 dažādas ūdens nokrāsas.  

LASSITI PLAKANKALNE UN ZEVA ALA

Lassiti ir vislielākā plakankalne Krētas salā un tā tiek uzskatīta arī par auglīgāko salas vietu. Braucot pa gleznaino Dikti kalnu maršrutu, aptuveni 800 metru augstumā virs jūras līmeņa, pa ceļam sastapsiet ciematu Peza, redzēsiet tradicionālas vīna un eļļu darītavas. Tur, augstu kalnos, atrodas stalaktītu un stalagmītu ala, kur saskaņā ar leģendu ir dzimis un audzis galvenais sengrieķu mītu Dievs - Zevs.
Zeva ala sastāv no vairākām savienotām hallēm, izdaiļotām ar pieskaņotu apgaismojumu, un vienā no tām ir neparasti skaists pazemes ezers.


SEITAN LIMANIA 

Vēl viens unikāls eksemplārs no Krētas salas ievērojamo pludmaļu kolekcijas, par kura unikalitāti nav nekādu šaubu - "Velna Osta"! ... Nosaukums ir gana trauksmains un šķiet, ka zem tā slēpjas kaut kas paīstām velnišķīgs, bet ja Jūs redzētu, cik šī vieta ir mežonīgi skaista!
“Velna osta” atrodas Acrotiri pussalas austrumu pusē, tikai 22 kilometrus uz austrumiem no Hanijas.
Pludmales nosaukums (“Seitan” turku valodā nozīmē “Sasodīts” vai “Velns”), visticamāk, radies dēļ apkārtnes – tikt līdz brīnumainai pludmalei ir sarežģīti – jebkurš maršruts ar kājām vai automašīnu sagādās zināmas neērtības, bet bīstamas klintis itin karājās virs jūras, radot grūtības piestāt kuģiem.
Ar kājām uz Seitan Limania var tikt caur Diplokhahalo aizu (ir ejams 1,5 stundu garš, pinķerīgs akmeņains ceļš). Ērtāk tikt ar automašīnu – asfaltēts ceļš novedīs līdz tuvākajam punktam, no kurienes ir iespējams nokāpt ar kājām līdz jūrai. Bet jārēķinās ar diezgan asām izjūtām, jo serpentīna ceļš ir gan iespaidīgs, gan tai pašā laikā nervus kutinošs.