VALENSIJAS MAĢIJA...

Te ir vien daži iemesli kļūt par Valensijas atklājēju:
Kāda ir Valensija: Monumentāla, bet eleganta. Nesteidzīga, bet piesātināta. Lepna, bet viesmīlīga.
Ko sagaidīt no Valensijas:
Šeit Jūs atradīsiet neparastas ceļojuma emocijas- dažādu gadsimtu bagātīga, grandioza arhitektūra dabiski savijas kopā ar neskaitāmām parku oāzēm, veidojot ļoti savdabīgu harmonisko vidi. Silts jūras ūdens un plašas smilšainās pludmales sniedz fizisku gandarījumu, bet paelja (paella-populārais nacinālais ēdiens), pinčos un hamons (pintxos- populārais uzkodu veids, jamon - vītināta gaļa), orčata (orxata- tieši Valensijas reģionam raksturīgs atspirdzinošs dzēriens) un Valensijas vīni - īsto gastronomisko baudu!
Valensijas apkārtnē ir daudz nozīmīgu mauru un kristiešu kultūrvēstures liecību mijiedarbības apliecinājumu -cietokšņi, pilis, arheoloģiskie izrakumi. Ir ļoti neparasti muzeji, viduslaiku ciemati...savienojumā ar gleznainākaiem
dabas skatiem tas radīs burvīgus un pārsteidzošus iespaidus!

Saulainā un apzaļumotā Valensija pārsteigs ar krāšņu arhitektūru, neparastiem muzejiem, ar ģeniālā Santjago Kalatravas nākotnes arhitektūras brīnumu -  futūristiski kosmisko Mākslas un Zinātnes pilsētiņu, lielāko Eiropas Okeanāriju, Delfinātiju un fantastiskiem augu, skulptūru un dzīvnieku parkiem, īsto paelju un plašām smilšainām pludmalēm!
Valensijas vēsturiskais centrs ļaus jums iepazīties ar pārsteidzošu vēsturi, aizraujošajiem noslēpumiem un leģendām! Valensijas vēsturiskais centrs ir nesteidzīgs, grezns, piesātināts ar fantastiskiem arhitektūras objektiem, ar kuriem lepojas ikviens valensietis!
 Jūs varēsiet izpētīt pilsētu no El Micalete zvanu torņa, redzēt monumentālo Katedrāli ar Svēto Grāli un slavenajiem mākslas darbiem, Zīda Biržu (Lonja de la Seda), Keramikas muzeja neparasti glīto fasādi, nofotografēties pie Eiropas šaurākās mājas un izbaudīt Goijas un Velaskesa gleznas, kā arī vērot un apbrīnot vēl daudzus citus nozīmīgus objektus.

Nē, un tas nav viss ! Valensijā jābrauc, lai izbaudītu īstos svētkus, jo valensieši dievina svētkus!
Minēsim vien dažus no spilgtākajiem:
LAS FALLAS (notiek marta vidū)
Tie ir uguns un pavasara atnākšanas svētki. Festivālam gatavo milzīgas lelles no papjēmašē, svētku ietvaros notiek gigantisku leļļu parāde. Tās ir politiķu, pasaku tēlu, mūziķu, aktieru un citu
slavenību veidolā. "Ninot" lelles jau sen ir kļuvušas ne tikai par festivāla, bet arī visas Spānijas simbolu.
TOMATINA (notiek augusta pēdējā trešdienā) Šie svētki risinās Valensijas province - Bunjolas mazpilsētā (35 km no Valensijas) un piesaista tūkstošiem tūristu. Tās ir tā saucamās tomātu cīņas, kas risinās centrālajā pilsētas ielā.


*Ar mūsu profesionāliem vietējiem gidiem Jūs parunāsiet par vietējo virtuvi, tradīcijām un vēsturi un izjutīsiet pilnībā ne tikai Valensijas vēsturisko, bet arī laikmetīgo atmosfēru!