Grieķija: dažādi kūrorti
Fantastiskie dabas skati un mierpilna atpūta

Kūrorti

 • Peloponēsa
 • Halkidiki
 • Saloniki
 • Olimpiskā Rivjēra
 • citi

Ceļojumu veidi:

 • Atpūtas ceļojumi
 • Ekskursiju tūres
 • Kruīzi
 • Svētceļojumi
 • citi

Nosūtiet pieprasījumu

Jūsu personīgais ceļojumu aģents palīdzēs atrast piemēroto variantu Jūsu ceļojumam:Ieceļojot Grieķijā:

✅ Tūristam jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests:

PCR testu nepieciešams veikt ne ātrāk kā 72 stundas pirms ierašanās Grieķijā (izņēmot bērnus līdz 5 gadu vecumam)

Izrakstam jābūt angļu valodā, kas apliecina, ka PCR tests ir negatīvs). PCR testu apmaksā pats ceļotājs. Lūdzu, ņemiet vērā, ka PCR testa veikšana ir paša ceļotāja atbildība. Izrakstu angļu valodā ar negatīvu rezultātu jāuzrāda lidostā Rīgā un lidostā Grieķijā.

Kam nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests:

Ja ceļotājs ir saņēmis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 un kopš pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas ir pagājušas 14 dienas, tad uzrādot vakcināciju apstiprinošu dokumentu (informācijai jābūt angļu valodā), persona ir atbrīvota no prasības uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu.

* Vakcinācijas apstiprinājuma dokumenta forma - tiks precizēta, jāseko līdzi jaunumiem.

Negatīvs tests nav jāuzrāda personām, kas pēdējo 9 mēnešu periodā ir pārslimojušas Covid-19, un var to apliecināt ar oficiālas valsts institūcijas vai sertificētas laboratorijas dokumentu.

Visiem ceļotājiem:

Jāaizpilda veidlapa “Passenger Location Form - PLF”, vismaz 24 stundas pirms ieceļošanas.

Veidlapai jābūt izdrukātai vai pieejamai mobilajā ierīcē. Uzrādot PLF veidlapu, tiks pieņemts lēmums par Covid-19 vīrusa noteikšanas testa nepieciešamību. Par šo noteikumu neievērošanu var piemērot naudas sodu 500 EUR apmērā. Iepriekš minētā PFL veidlapa jāaizpilda arī pirms izceļošanas no Grieķijas.

SVARĪGI: Ieceļošanas brīdī jebkuram ceļotājam nejaušas atlases kārtībā var tikt veikts ātrais tests (rapid test) lidostā.

Avots: https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/celotajiem/celojumu-bridinajumi/bridinajumi/47219-griekijas-republika

Ieceļojot Latvijā, ir jāuzrāda:

Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskais PCR testa (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma) negatīvs rezultāts. Apliecinājums nedrīkst būt senāks par 72  stundām. Tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: Bērniem līdz 11 gadu vecumam. Ja pasažieris nebūs spējīgs uzrādīt derīgu apliecinājumu, tam tiks atteikta iekāpšana  transportlīdzeklī. Apliecinājumam jābūt rakstītam angļu, franču, krievu vai izlidošanas valsts oficiālajā valodā

Testa rezultāts būs jānorāda https://covidpass.lv/ anketā.
Atgriežoties Latvijā , jāatrodas pašizolācijā 10 dienas.


KAM NAV JĀIEVĒRO PAŠIZOLĀCIJA, ATGRIEŽOTIES NO EIROPAS VALSTĪM?

✅Ja persona ir vakcinēta pret Covid-19 un var uzrādīt ārsta izziņu (saņemts pilns vakcinācijas kurss, un no tā brīža ir pagājušas 15 dienas).

✅Ja ir pārslimots Covid-19, ārsts ir pārtraucis izolāciju un, kopš cilvēkam atklāja Covid-19 (no parauga ņemšanas datuma), nav pagājušas vairāk kā 180 dienas (pusgads). Šo faktu jāspēj pierādīt ar dokumentiem.

Tomēr pašizolācija jāievēro, ja persona atgriežas no valstīm ārpus Eiropas Savienības, Šveices, Apvienotās Karalistes un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm

Lasiet pilnu informāciju šeit: https://covid19.gov.lv/cov.../drosibas-pasakumi/pasizolacija

Kādas ir Grieķijas kā atpūtas vietas priekšrocības?

 • Izdevīgs ģeogrāfiskais novietojums: valsti apskalo 3 jūru ūdeņi, tās sastāvā ietilpst 3000 salu ar unikālām dabas ainavām.
 • Labvēlīgie klimatiskie apstākļi: klimats, salīdzinot ar citiem Eiropas kūrortiem, ir ļoti maigs.
 • Lielākā daļa kūrortu un daļa lielo pilsētu atrodas tiešā jūras tuvumā.
 • Attīstītā infrastruktūra, kas neizjauc dabas ainavu harmoniju.
 • Ievērojamas vēsturiskās vietas, pasaules vēstures dārgumi un apskates objekti.

Kāds ir grieķu dzīvesprieka noslēpums? 

Bez šaubām, viens no atminējumiem ir grieķu prasme atpūsties - no sirds, patiesi un aizraujoši. Ne velti termins „atpūsties grieķiski” nozīmē simtprocentīgi izdevušos, bezrūpīgu un daudzveidīgu atpūtu Grieķijā, kur katrs gadalaiks atklāj ceļotājiem savu burvību, dāvina atklājumu sajūsmu un neaizmirstamus iespaidus. Piemēram, atpūta Grieķijā ziemā nemaz nav sliktāka par ierasto ceļojumu vasaras sezonā. Tā vienkārši kļūst savādāka: kalnu slēpošanas kūrorti, daudzveidīgās ekskursiju programmas, svētceļojums – tas nepavisam nav viss, ar ko var palielīties Grieķija. Tūrisms šajā apbrīnojamajā valstī nepārstāj attīstīties, par ko nemitīgi rūpējas vietējā valdība, ieguldot nozarē ievērojamus līdzekļus, saprotot, cik nozīmīgi tas ir.