Ceļošanas nosacījumi uz Spāniju:

Ieceļojot Spānijā, 48 stundas pirms iebraukšanas Spānijas Veselības ministrijas mājas lapā www.spth.gob.es jāaizpilda elektroniski “Veselības pārbaudes veidlapa” (jānorāda vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija, saskarsme ar Covid-19), anketa ir pieejama šeit  un jāsaņem apstiprinājuma QR kods, kurš jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos lidostās un ostās. Anketa ir jāpilda par katru personu, t.sk. bērniem.

Ieceļojot Spānijā pa gaisa, sauszemes vai jūras ceļiem personām (izņemot bērnus, kas jaunāki par 12 gadiem), ir jāuzrāda viens no trim sertifikātiem:

 • Vakcinācijas sertifikāts (ja persona ir saņēmusi pilnu vakcināciju):

Ar vakcinācijas sertifikātu Spānijā var ieceļot, ja pilna vakcinācija ir veikta vismaz 14 dienas pirms ceļošanas. Par ieceļošanai derīgām vakcīnām tiek uzskatītas Eiropas Zāļu aģentūras un Pasaules Veselības organizācijas autorizētās vakcīnas: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Janssen, Sinopharm un Sinovac-Coronavac.

Vakcinācijas sertifikātā jāietver šāda informācija: vārds un uzvārds; vakcinācijas datums, norādot pēdējās devas datumu; vakcīnas nosaukums; ievadīto devu skaits/pilns vakcīna; sertifikāta izdevēja valsts; sertifikāta izdevējiestādes identifikācija.

 • Zīme/sertifikāts par izslimotu Covid-19 (ja persona ir izslimojusi Covid-19)

Ārstniecības iestādes zīme/sertifikāts, ko izsniegusi Valsts iestāde vai medicīnas  centrs, skaitās derīgas vismaz 11 dienas pēc pirmā nukleīnskābju amplifikācijas testa (NAAT) veikšanas, kurā uzrādās pozitīvs rezultāts. Zīme/sertifikāts derīgs 180 dienas kopš pirmā pozitīvā rezultāta uzrādīšanas.

Sertifikātā jāietver šāda informācija: vārds un uzvārds; pirmā pozitīvā SARS-CoV-2 diagnostikas testa paraugu ņemšanas datums; veiktā NAAT testa veids un veikšanas datums; sertifikāta izdevējvalsts.

 • Diagnostikas testa (PCR) veikšanas sertifikāts:

Gadījumos, kad persona nav vakcinēta un slimība nav izslimota, ir jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 tests, kas veikts ne ātrāk kā 48h pirms ceļošanas. No testa prasības ir atbrīvoti bērni, jaunāki par 12 gadiem.

Šobrīd par ieceļošanai derīgiem testiem tiek akceptēti divu veidu Antigēnu noteikšanas testi, kas iekļauti Eiropas Komisijas Covid-19 ātro antigēnu noteikšanas testu kopējā sarakstā, pamatojoties uz Padomes Ieteikumu 2021/C 24/01:

 • Rapid Antigen tests – ātrie antigēna testi;
 • PCR tests.

Diagnostikas testa sertifikātā jāietver vismaz šāda informācija: vārds un uzvārds; paraugu ņemšanas datums; veiktā testa veids; izdevēja valsts; rezultāts.

(!) Seroloģiskie testi ieceļošanai Spānijā nav derīgi.

Citi ierobežojumi valstī:

 • Spānijā obligāta prasība ir sejas un deguna aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā un visās slēgtajās iekštelpās. Maskas ir obligātas no 6 gadu vecuma. Šo noteikumu neievērošanas gadījumā var tikt piemērots 100 EUR naudas sods. Visā Spānijā jāievēro drošas distancēšanās nosacījumi – 2 metri. Sākot ar 26.06.2021 Spānijā tiek atcelta sejas un deguna aizsegu lietošanas prasību ārpusē. Maksu lietošanas prasība saglabājas slēgtās telpās, t.sk. sabiedriskajā transportā (sakot no 6 gadu vecuma). Noteikumu neievērošanas gadījumā var tikt piemērots 100 EUR naudas sods. Visā Spānijā jāievēro drošas distancēšanās nosacījumi – 2 metri.
 • Visā valstī ir atcelts starp-reģionu pārvietošanās ierobežojums. Šobrīd par ierobežojumu nepieciešamību lemj autonomo reģionu vadības (kopā 17). Atkarībā no slimības izplatības, katrā autonomajā reģionā var tikt noteikti dažādi ierobežojumi, līdz ar to nav vienotu noteikumu visā valstī un, pārvietojoties starp reģioniem, ir jāseko līdzi vietējiem noteiktajiem ierobežojumiem.
 • Lielākajā daļā reģionu komandantstunda ir atcelta, taču tā var tikt piemērota autonomo reģionu pašvaldībās, kur saslimšanas risks ir ļoti augsts. Komandantstunda no plkst. 00.00 līdz 06.00 šobrīd ir spēkā Valensijā.
 • Pulcēšanās ierobežojumi mājsaimniecībās un privātās tikšanās katrā reģionā atšķiras no 6 -15 cilvēkiem.  
 • Restorāni un kafejnīcas ir atvērtas visos reģionos, taču atšķiras to slēgšanas laiks, kas variē no plkst. 22.00 līdz pat plkst. 1.00 naktī, atkarībā no reģiona. Lielākajā daļā reģionu restorāni, kafejnīcas, tirdzniecības, izklaides un kultūras vietās piemērots ierobežojums, kas nosaka no 30% līdz 70% telpas piepildījumu no maksimālā iespējamā. Personu skaits, kas var atrasties pie viena galda restorānos/bāros atšķiras reģionos, sākot no 4 līdz 10 personām.

 • Ja personas ir ieceļojusi no augsta riska trešajām valstīm vai inficējusies, vai bijusi kontaktā ar Covid-19 slimnieku, Spānijas Veselības ministrija ir noteikusi pašizolācijas ilgumu – 10 dienas.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Atgriežoties Latvijā:

 • Ikvienam, kas ieceļo Latvijā, izmantojot starptautisko pasažieru pārvadājumu pakalpojumus, ir jāuzrāda Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskais PCR testa (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma) negatīvs rezultāts (izņemot bērnus līdz 11 gadu vecumam). Apliecinājums nedrīkst būt senāks par 72  stundām. 
 • Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā Covidpass.lv anketā. Covidpass.lv e-apliecinājums ir jāaizpilda vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā.
 • Pēc atgriešanās no ārvalstīm, kurās ir augsta saslimstība ar Covid-19, jāievēro 10 dienu pašizolācija! https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0
Pašizolācija nav jāievēro, ja persona ir vakcinēta pret Covid-19 un var uzrādīt vakcinācijas (saņemts pilns vakcinācijas kurss, un no tā brīža ir pagājušas 15 dienas) vai pārslimošanas sertifikātu , izņemot gadījumu, ja persona atgriežas no valstīm ārpus Eiropas Savienības, Šveices, Apvienotās Karalistes un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm.

Informācija par Latvijas valsts robežas šķērsošanu: +37167075616 (Latvijas valsts robežsardze)

Lūdzam sekot līdzi aktuālajai informācijai saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.