Kipra: Iegrimt karstumā un baudīt!
No augusta līdz oktobrim !

Aija Napa

Tiek uzskatīts, ka Aija Napa kūrorta nosaukums ir cēlies no Venēcijas laika klostera. Kūrorts atrodas Kipras salas dienvidos un ir slavens ar savām smilšu pludmalēm. Ilgu laiku tā bija klusa ģimeņu atpūtas vieta, taču tagad Aija Napa ir ieguvusi „ballīšu galvaspilsētas” titulu līdzās Ibizai un Rimini. Šajā kūrortā ir vairākas ūdens izpriecas – niršana, sērfings, smaiļošana, izbraucieni ar ātrumlaivām. Kā vēsta vietējā leģenda, mednieks medību laikā atrada slaveno Jaunavas Marijas svētbildi – tā tagad tiek īsi saukta Aija Napa. Šajā vietā 1500.gadā uzcēla Aija Napas Jaunavas Marijas klosteri, neviens nedzīvoja blakus šim klosterim līdz pat 18.gadsimtam. Aija Napa atrodas 9 kilometru attālumā no cita kūrorta Cape Greko un 50 kilometru attālumā uz dienvidiem no Famagustas.

Larnaka 

Larnaka ir trešā lielākā pilsēta salas dienvidu daļā, otrā svarīgākā osta. Larnakā atrodas slavena ar palmu ieskautu pludmales aleju. Garāmgājējus vilina jaukas bodītes un omulīgas kafejnīcas. Larnaka izceļas arī ar savu vēsturi un tās daudzajiem muzejiem. Saskaņā ar leģendu Larnaku 14.gs. p.m.ē. dibināja grieķi, kuri nosauca to par Kitionu. 450.g. p.m.ē. Atēnu ģenerāls Kimons, aizstāvot pilsētu no ienaidniekiem, tika nāvīgi ievainots, taču pirms nāves viņš pavēlēja glabāt viņa aiziešanu noslēpumā. Larnakā atrodas Atēnu Kimona statuja ar iemūžinātu frāzi: „Pat miris viņš ir uzvarējis”. Larnakā ir vērts redzēt unikālu arheoloģijas muzeju, Sv.Lazara baznīcu, musulmaņu templi „Hala Sultan Tekke“, kā arī netālo sāls ezeru. Larnaka atrodas 45km attālumā uz dienvidaustrumiem no Kipras galvaspilsētas Nikosijas.

Protarasa

 Šo mierīgo un omulīgo kūrortu, kas atrodas netālu no Agia Napa salas, tās dienvidaustrumos, tūristi atklāja vien pirms pāris desmitgadēm. Protaras lepojas ar savām pludmalēm ar tīrām, baltām smiltīm. Kaut gan kūrortā nav nakts klubu, izklaidēties var bāros un restorānos, kas ir atvērti līdz pat vēlai naktij.

 Protarā ir pieejamas dažādas ekskursijas un citas izpriecas. Atpūšoties Protarā ir vērts apmeklēt nacionālo parku „Cavo Greco”, akvāriju „The Ocean Aquarium”, ūdens parku „Water World“, kā arī var izjāt ar kamieli, uzspēlēt minigolfu, piedalīties safari, doties makšķerēt vai pārgājienos. Protaras atrodas 50km attālumā uz austrumiem no Larnakas un 32 kilometru attālumā uz austrumiem no Famagustas.

Limasola

Otrā lielāka Kipras pilsēta, kas tika dibināta, apvienojot Amafa un Kuriona ciemus, un Bizantijas laikos to sauca par Neapoli. Pilsētu aptver Triodo kalni ar to gleznainām ielejām un vīnogu audzētavām. Limasola ir vīnogu audzēšanas industrijas centrs. Šeit notiek ikgadējie vīna festivāli, tradicionālie karnevāli, Šekspīra naktis, antīkās grieķu drāmas festivāli un ziedu festivāls „Yermasogeia“. Pilsētā ir 16km gara pludmales josla ar daudziem restorāniem, bāriem un nakts klubiem. Noteikti jādodas pastaigā pa gājēju ielu, ko dēvē par Kipras Rivjēru. Uz rietumiem no Limasolas atrodas viduslaiku pils “Kolossi”. Limasola atrodas vien 70km attālumā no Larnakas un 84km attālumā no galvaspilsētas Nikosijas.


Pafa (vai Pafosa)/ Paphos 

Pafā Jūs sagaida īstā pludmales sezona - ŪDENS temperatūra maijā +21-23C, vasaras mēnešos: +24-29C, septembrī +27C...

Pafa ir Mīlas un Skaistuma dievietes Afrodītes kulta pilsēta, kurā atrodas daudz unikālu vēsturisku liecību. Šeit ir gan omulīgie gleznainie līcīši un mazās nomales pludmales, gan augstās klases restorāni, komfortablas viesnīcas un citi pilnvērtīgās atpūtas atribūti.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.