Lasiti plato, Zeva ala, Keras klosteris, Keramikas darbnīca

= no 28 EUR/cilv.
Pieskāriens kalnainās Krētas noslēpumiem un izglītojošs keramikas darbnīcas apmeklējums - lieliska iespēja iejusties podnieka ādā!

Šīs brauciens Jūs aizraus jau no pirmām minūtēm! Lasiti plato, ļaus Jums iepazīt Krētas neparasto dabas lepnumu un tās reljefa priekšrocības. Zeva ala ļaus iegrimt grieķu mitoloģijas laikos un noteikti saviļņos! 

Keramikas darbnīcā Jūs vērosiet, kā strādā podnieks, un varēsiet arī paši izgatavot suvenīru uz podnieka ripas. 

Spinalonga - Agios Nikolaos 

(cenā iekļauta kuģa biļete un pusdienas)

= no 34 EUR/cilv.
Divkāršs prieks: Pērļu pilsētas un nepaklausīgās cietokšņa salas izpēte

Šis ceļojums ir ļoti spilgts piedzīvojums! 

Šajā dienā jūs izbaudīsiet: Spinalongas salas un cietokšņa apmeklējumu ar interesantu vēsturi, pastaigu pa gleznaino Agios Nikolaos pilsētu, peldot kristāldzidrā ūdenī neapdzīvotajā Kolokifas salā, elpu aizraujoši skatus, kā arī patīkamu ceļojumu ar kuģīti! Šis ekskursijas brauciens ir daudzveidīgs un nepavisam nav nogurdinošs. Tas ir lieliski piemērots tiem, kas vēlas redzēt Krētu un uzzināt par tās vēsturi, bet tomēr pavadīt dienu pie jūras!

Gramvusas sala un Balos lagūna 
(cenā iekļauta kuģa biļete)

= no 50 EUR /cilv.
Apskatīsim Krētas vizītkarti - neticami skaistu triju jūru sateces vietu, kā arī apmeklēsim pirātu Barbarosas cietoksni!

Brīnisķīga iespēja izbraukt gar Krētas ziemeļu krastu un apskatīties vairākas patiešām iespaidīgas vietas!

"Samarijas aiza" - ekskursija uz garāko aizu Eiropā!

= no 38 EUR / cilv. 

Šis brauciens ir īsts piedzīvojumu meklētājiem! Nav svarīgs Jūsu vecums, svarīga ir Jūsu vēlme savienot fiziskas aktivitātes ar estētisko baudu!

Takas garums ir aptuveni 16 km, un tas ir 6 stundu pārgājiens pa milzu akmeņiem, koka takām, gar izžuvušas upes gultni, caur neticami skaistu ciprešu aizu un ik uz soļa baudot šo neticami gleznainu dabu, pa ceļam satiekot savvaļas Kri-Kri kazas, elpojot svaigu kalnu gaisu un bildējot apkārtni!

Mini grupa: "Gleznainā Rietumu Krēta"
Venēcijas romantika, peldes kopā ar bruņurupučiem un Zeva mājās 

(grupa līdz 8 personām)

= 65 EUR /cilv.
Mūsu pirmā pietura būs noslēpumainā Melidoni ala.
Tālāk mūsu ceļš atrodas tradicionālajā keramikas ciematā Margarites. Ejot pa tās šaurajām un greznajām ielām, jūs vienkārši aizmirsīsit par lielpilsētas burzmu, sajutīsiet īstas, viesmīlīgas un ļoti mierīgas Krētas atmosfēru! Un, ja vēlaties, jūs pat varat savām rokām uz poda vai cita māla meistardarba uz īsta podnieka rata!

Nākamais mūsu ceļā būs vienīgais saldūdens ezers Krētā - Kurnas ezers. Iznomājam katamarānus un peldamies, un mēģināsim vērot (kam paveicies) galvenos ūdens iemītniekus - visskaistākos saldūdens bruņurupučus! Šeit, mūsu uzturēšanās laikā uz ezera, jums būs laiks garšīgām pusdienām!

Ekskursiju noslēgsim ar pastaigu pa Venēcijas pilsētu Retimno - vienu no skaistākajām Krētā! Retimno jums būs apmēram stunda - pusotra brīva laika, lai klīstot pa vecpilsētas vijīgām ielām, sajustu senās pilsētas atmosfēru un ieietu autentiskajos suvenīru veikalos.

Mini grupa: Imbrosas aiza un citi dārgumi

(piemērota arī pieaugušiem bērniem)

(grupa līdz 8 personām)

= no 65 EUR /cilv.

Apmeklēsim satriecošo Imbrosas aizu! Tās garums ir tikai 8 km, taka ir viegla, maigi slīpa, un daba ir tik lieliska un skaista, ka jūs uzņemsiet miljonu elpu aizraujošu fotogrāfiju! Starp citu, jums jāiet cauri aizai līdz pašām beigām. Pirms ieiešanas aizā noteikti atsvaidziniet sevi ar īstām Krētas brokastīm (tās pārdod tikai šajā Krētas apkaimē), un, pabraucot garām Imbrosai, mēs uzreiz dodamies uz dumpīgo Sfakiju - šī ir ļoti noslēgta, bet ārkārtīgi gleznaina vieta Krētas dienvidos, kur dažreiz ir vieglāk nokļūt ar kuģi, nekā ar automašīnu. Tāpēc mēs ierodamies Sfakijā ar savu automašīnu, ieturam garšīgas un apmierinošas pusdienas tieši jūras krastā (par papildu samaksu) un pēc tam peldamies krāšņā līcī ar debeszila krāsas ūdeni!

Par Krētas salu:

Krēta lepojas ar spožu sauli vairāk nekā 300 dienas gadā, ar izteiksmīgu debeszilu jūru, majestātiskiem kalniem, burvīgiem ciematiem un unikāliem apskates objektiem. Tā ir īpaša kultūra ar senām tradīcijām, kuras vietējie iedzīvotāji ir nodevuši no paaudzes paaudzē. Krēta ir unikāla sala, kas dzīvo savā īpašā ritmā, nemainoties gadu desmitiem.

Krēta ir Grieķijas patiess dārgums, kurš atklāj noslēpumus un vērtības, kuras sala glabājusi jau gadsimtiem ilgi. Tā ir vieta ar sirsnīgiem un lepniem cilvēkiem, kuriem nācies piedzīvot gan daudz slavas, gan dzīves mirkļus. Daba ir dāsni apveltījusi šo salu ar neparastu ainavu daudzveidību: dziļām aizām, līčiem ar zilganzaļu ūdeni no četrām jūrām, kuras apskalo Krētu, un brīnišķīgo pludmaļu baltajām smiltīm

Krēta ir Grieķijas lielākā sala, tā atrodas Vidusjūras pašā centrā un tā ir Eiropas galējais dienvidu punkts. Šī vieta ir slavena ar savu maigo klimatu, bezgala interesanto vēsturi un lielisko servisu. Salas platība sastāda 8 400 kv.m, salas platums ir 60 km. 

Galvaspilsēta- Iraklija/Hēraklija

Klimats- subtropu, viens no veselīgākajiem un maigākajiem Eiropā. Gada siltajā laikā- jūlijā un augustā gaisa temperatūra nepārsniedz 32 grādus. Vidējā ūdens temperatūra ir 25 grādi.  

Valoda- grieķu. Lielākā daļa iedzīvotāju pārvalda arī angļu valodu. Tūrisma nozarē strādājošais apkalpojošais personāls pārvalda arī vācu, franču un krievu valodas.

Iedzīvotāju pamatdaļa ir pareizticīgie, nelielo daļu kristiešu sastāda katoļi un musulmaņi.

Grieķijas naudas vienība ir Eiro. Tiek konvertētas visas brīvi konvertējamās pasaules valūtas. Bankas strādā no 08:00  līdz 14:00 no pirmdienas līdz piektdienai un no 08:00 līdz 13.30 sestdienās.  

Grieķijas un Krētas starptautiskais telefona kods ir 30 81  + vēlamā abonenta numurs. Izeja uz starptautiskajiem sakariem no Grieķijas 00. Var izmantot arī Latvijas mobilo telefonu tīkla operatoru pakalpojumus, pirms tam pieslēdzot starptautisko pieslēgumu. Ir iespēja uz vietas iegādāties arī mobilo sarunu priekšapmaksas kartes un kartes izmantošanai telefonu automātos.

Elektrība: 220 volti, 50 herci.

Salā ir attīstīta ceļu satiksmes sistēma un diezgan bieža sabiedrisko autobusu satiksme.

Nacionālajā grieķu virtuvē dominē vienkāršība un daudzveidība. Populāri ir ēdieni no jēra gaļas un no jūras veltēm, gatavoti atklātā liesmā. 

Grieķu tavernās iesakām nobaudīt tādus vietējos ēdienus, kā «Stifado» – miltos sautētā gaļa (var būt lielopgaļa, trusis utt.) «Musaka»  – sacepums no maltās gaļas, kartupeļiem, tomātiem un baklažāniem, «Suvlaki» – šašliki, «Garides» – garneles, omāri, «Domates gemistes» – cepti tomāti, pildīti ar rīsiem un gaļu.  

No dzērieniem «Uozo» – anīsu degvīnu, «Raki» – vīnogu degvīnu. 

Slavenie baltvīni :«Demestika», «Kambas», «Mavrodafama». Ieteicams nobaudīt arī stipru melno kafiju- «Glikos» (ļoti salda), «Metrios» (vidēja), «Sketos» (bez cukura).

Krētas kūrortu reģioni:

 
1.Hanija: Hanija, Agija Marina, Platanjasa, Paleohora, Elafonisi

Hanijas reģionā ir vairāk neskartās dabas, un vislabāk var izbaudīt vietējo kolorītu. Hanija ir viena no skaistākajām Krētas pilsētām. Hanija ir ļoti piemērots reģions atpūtai ar bērniem. Te ir daudz omulīgu kūrortciematiņu un daudz interesantu apskates objektu.Un šī reģiona rietumu piekrastē atrodas populārākās Krētas pludmales – rozā smilšu Elafonisas pludmale, balto smilšu Balos pludmale, arī daudz citas brīnumjaukas pludmales.  

2. Retimno: Bali, Agia Galini, Retimno

Retimno piesaista ar savu kolorīto ostu, šaurajām bruģētajām ieliņām, venēciešu arhitektūru, viduslaiku cietokšņiem, klosteriem, krāšņām kalnu aizām, ainavām un ūdenskritumiem. Šajā reģionā var atrast pludmales jebkurai gaumei – smilšu, oļu, ir līksmas, skaļas ar attīstītu infrastruktūru, ir klusas un mierīgas. Retimno pilsētā ir daudz dažādu bāru, tavernu, veikalu, naktsklubu.  Te lieliski var apvienot mierīgu un ainaviski krāšņu atpūtu ar sabiedriski aktīvām izklaidēm.

3. Iraklija*: Hersonisa, Malija

Hersonisa ir populārākais un apmeklētākais Krētas kūrorts. Šeit ir ļoti attīstīta tūrisma infrastruktūra, ir ļoti daudz viesnīcu dažādām gaumēm, daudz cilvēku, uzdzīves jautra atmosfēra līdz rīta gaismai. Šis kūrorts piemērots sabiedriski aktīvajiem cilvēkiem, ģimenēm, kam patīk  izklaidēties,  apmeklēt apskates vietas, dejot un iepazīties ar jaunajiem cilvēkiem. Iraklijas reģiona pludmalēm ir piešķirti zilie karogi, tās ir tīras, neskatoties uz to, ka atrodas centrā un ir ļoti apmeklētas. Malijā un Matalā ir brīnišķīgas smilšu pludmales. 


*Latviski šīs pilsētas nosaukumam dažādos avotos ir atšķirīgi varianti, piemēram: Iraklija, Hēraklija, Hērakliona


4. Lassiti: Agios Nikolaosa, Elounda, Jerapetra 

Lasiti reģions ir ļoti ainavisks, te ir krāšņas ainavas un skaistākais Krētas līcis – Mirabello. Populārākie Lasiti kūrorta centri ir Agios Nikolaos, Elounda, Sitija. Reģiona austrumos atrodas lieliskas pludmales. Piemēram, Vai pludmale, kurā uzņemta Bounty šokolādes batoniņa reklāma – baltas smiltis, palmas, dzidra jūra. Lasiti pludmales ir gan smilšu, gan oļu, ir skaļas un dzīvas, ir vientulīgas un klusas. Agios Nikolaosā koncentrējas visas izklaides iespējas – bāri, naktsklubi, tavernas, veikali. Pilsēta arhitektūras ziņā ir ļoti skaista. Elounda ir pats smalkākais šī reģiona kūrorts ar dārgām viesnīcām, lieliskām pludmalēm un izciliem restorāniem.


Tūrisma nodoklis izmitināšanai Grieķijas viesnīcās.

Sākot ar 01.01.2018. Grieķijā tiek ieviests valsts nodoklis par izmitināšanu.

Nodokļa apmērs ir atkarīgs no viesnīcas/apartamentu kategorijas:

Viesnīcas 5* 4,00 EUR diennaktī par numuru

Viesnīcas 4* 3,00 EUR diennaktī par numuru

Viesnīcas 3* 1,50 EUR diennaktī par numuru

Viesnīcas 1*, 2* 0,50 EUR diennaktī par numuru

Apartamenti 0,50 EUR diennaktī par numuru

Tūristi apmaksā šo nodokli viesnīcas recepcijā.

Izklaides vietas Krētā:

Akvaparki : Water City, Aqua Plus, Limnoupolis

Tematiskie parki: Labyrinth Theme Park (Hersonissos), Dinosauria Park (Gournes), Homo Sapiens muzejs (Ano Kera)

Neparastas pludmales Krētā: Balos, Matala, Seitan Lemania, Elafonisi

Vīna darītavas : Lyrarakis Winery (Heraklion), Klados Winery (Rethimnou Irakliou, Geropotamos ), Manousakis Winery (Vatolakkos)

Alas: Zeva ala, Sfedoni ala, Melidoni ala


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.