Aktuālā informācija par ceļošanas iespējām un noteikumiem:

Ieceļošana Latvijā

 • Lai nodrošinātu pārvietošanās kontroli un izsekojamību, ieceļošanai Latvijā ir nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu un par to ir jābūt atzīmei aizpildītajā covidpass.lv anketā.
 • Lai ieceļotu Latvijā ar starptautisko pasažieru pārvadātāju, piemēram, lidmašīnu, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Savukārt, ja persona nav infekcioza, tad būs jāuzrāda  ārsta izziņa, izziņa par antivielu esamību vai cits medicīnisks dokuments, kas to apliecina.
 • Covid-19 tests ir jāveic ne vēlāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā vai šķērsojot Latvijas robežu individuāli, piemēram, ar savu automašīnu;
 • testam  ir jābūt atzītam valstī, no kuras persona izceļo;
 • tas ir jāuzrāda drukātā veidā vai elektroniski (personas viedierīcē) pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana;
 • testa rezultāts vai izziņa var būt angļu, franču, vācu, krievu valodā vai pārvadātāja pakalpojumu izmantošanas gadījumā arī tās valsts valodā, no kuras persona ceļo uz Latviju. Ja apliecinājumu uzrāda Valsts robežsardzei vai Valsts policijai, iebraucot Latvijā no Igaunijas un Lietuvas, tas var būt arī lietuviešu vai igauņu valodā.

 • Lai reģistrētos COVID testam, ir izstrādāts vienots tālruņa numurs (8303), uz kuru zvanot var pieteikties testa veikšanai, norādot, ka testa rezultāts nepieciešams angļu valodā. 
 • Testa izmaksas no 35 €. 
 • Ja rodas kādi jautājumi vai neskaidrības par testu vai rezultātiem, lūdzam zvanīt uz informatīvo tālruni 8345.
 • Uzmanību! Ja tests ir latviešu valodā vai neatbilst prasībām, iekāpšana lidmašīnā tiek atteikta jau Rīgas lidostā.
 • Iesakām pieteikties testam, tiklīdz ir rezervēts ceļojums, lai varētu to izdarīt laikā, bet ne ātrāk kā 72 stundas pirms plānotās ierašanās galamērķī (t.i., ja līdz ceļojumam ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un ir veikts tests, tas nebūs derīgs). 
 • Testa rezultātu jāuzrāda drukātā veidā vai elektroniski.
 • Iegādājoties ceļojumu, iesakām iegādaties ceļojumu apdrošināšanu
Ieceļošana Latvijā no 3.valstīm: Testēšana pirms atgriešanās Latvijā un trešais tests Rīgas lidostā.
 • Visām personām, kuras plāno ieceļot vai atgriezties Latvijā, Covidpass.lv ir jāaizpilda anketa vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā.
 • no 11 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne vairāk kā 72 stundas pirms ierašanās Latvijā. 
 • 72 stundas tiek skaitītas sākot ar analīžu nodošanas brīdi, nevis rezultāta saņemšanas brīdi. Covid-19 pārslimojušajiem (pēdējo 3 mēnešu laikā) būs jāuzrāda ārsta izziņa. Ārsta izziņai jābūt angļu valodā, jo to pārbaudīs arī lidostas personāls pirms iekāpšanas lidmašīnā uz Latviju. Testa rezultātam vai ārsta izziņai ir jābūt angļu, franču, krievu vai izlidošanas valsts oficiālajā valodā.
 • 10 dienas pēc atgriešanās Latvijā, ir jāievēro pašizolācija (SPKC valstu saraksts).
 • Ievērojot pašizolācija, ceļotāja pienākums ir pēc iespējas ātrāk no lidostas nokļūt dzīvesvietā. Pašizolācijas laikā nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām un publiskām vietām, izmantot sabiedrisko transportu, uzņemt ciemiņus. Pašizolācijas laikā drīkst iet ārā dabā, ievērojot 2 metru distanci no citiem cilvēkiem.
 • MK noteikumi 09.06.2020 Nr. 360. nosaka, ka atgriežoties Latvijā no valstīm ārpus Eiropas Savienības (piem. Ēģipte, Turcija), uzreiz pēc ieceļošanas Latvijā no 11 gadu vecuma nekavējoties jāveic papildus Covid-19 tests tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā. 
 • Rīgas lidostā - E.Gulbja laboratorijā veic SARS-CoV-2 Antigēna eksprestestu, kas maksā 24€ un jau pēc 20 minūtēm izsniedz rezultātu 
 • Ja tests nav veikts vai tests ir pozitīvs, nekavējoties jādodas obligātā izolācijā uz kādu no LIAA sarakstā minētajām viesnīcām. Šī prasība attiecas arī, ja ceļojums ir veikts no Viļņas, Kauņas vai Tallinas lidostām. Izdevumi ceļotājam jāsedz no personīgiem līdzekļiem.
 • Lai paātrinātu testa veikšanu Rīgas lidostā ielidojošiem pasažieriem, nepieciešams ievadīt datus mājas lapā www.egl.lv
 • Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, ārsts var pieņemt lēmumu, nosakot, ka šī persona var neievērot pašizolāciju, un izsniegt vai elektroniski nosūtīt personai veidlapu Nr. 027/u ar šādu ierakstu: "Apliecinu, ka uz (personas vārds, uzvārds) ar 2021. gada ... (datums) nav attiecināmi pašizolācijas nosacījumi", kā arī veidlapā ir jābūt norādītam personas inficēšanās datumam. 

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai saistībā ar koronavīrusa (Covid-19) ierobežojumiem un ceļošanas noteikumiem

Lidostu un pasažieru pārvadātāju aktuālā informācija:

Ceļojums uz Grieķiju:

No 2020. gada 1. jūlija visiem celotajiem, kas ierodas Griekijā ir pienākums vismaz 24 stundas pirms iebraukšanas valstī iepazīties ar protokolu un aizpildīt formu PLF (Passanger Location Form ) : https://travel.gov.gr/#/ un jāsaņem QR kodu.

Ceļojums uz Kipru: 

3 dienas līdz 24 stundas pirms lidojuma, pasažieriem ir obligāti jāpiesakās ieceļošanas atļaujai - CyprusFlightPass

No 20. jūnija pasažieriem, kuri ielido no A kategorijas valstīm (Latvija), nav noteikti nekādi ierobežojumi; pasažieriem, kuri ielido no B kategorijas valstīm, 72 stundu pirms ierašanās savā mītnes valstī ir jāveic Covid-19 tests. Ieceļošana no valstīm, kuras neatrodas abās iepriekšminētajās kategorijās, ir atļauta tikai ar iepriekšēju Kipras valdības apstiprinājumu. Šie noteikumi attiecas arī uz tranzīta pasažieriem.  
 


Ārvalstu ieviestie Covid-19 izplatības ierobežojumi:

https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/bridinajumi-celotajiem

Informācija par ceļošanas ierobežojumiem, kas saistīti ar COVID-19:

 Jaunākā informācija katru dienu tiek publicēta šajā vietnē sadarbībā ar IATA Timatic

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Pirms lidojuma

 • Dodies ceļā tikai tad, ja esi vesels. Ja nejūties labi, pārcel lidojumu uz vēlāku laiku.
 • Pirms lidojuma iepazīsties ar aktuālākajiem ieceļošanas noteikumiem oficiālās vietnēs vai sazinoties ar attiecīgās valsts vēstniecību. Dažās valstīs ieceļot drīkst tikai pastāvīgie iedzīvotāji vai pēc ieceļošanas jādodas karantīnā.
 • Reģistrējies lidojumiem tiešsaistē, kur tas iespējams, lai samazinātu saskarsmi ar cilvēkiem.
 • Pasūti maltīti lidojumam, pievieno bagāžu un citus pakalpojumus tiešsaistē, izmantojot bezkontakta norēķinus.

Lidostā

 • Rīgas lidostā tiek ielaisti tikai pasažieri ar derīgām iekāpšanas kartēm vai aviobiļetēm. Pavadītājiem un sagaidītājiem ir jāpaliek ārā.
 • Lieto sejas masku visu ceļojuma laiku – no brīža, kad ienāc lidostā, līdz pat iziešanai no lidostas tavā galamērķī. Iekāpjot lidmašīnā, airBaltic katram pasažierim nodrošina aploksni ar bezmaksas sejas masku un higiēniskajām salvetēm.
 • Centies ieturēt distanci no citiem cilvēkiem pie reģistrācijas, bagāžas nodošanas, drošības kontroles, iekāpšanas lidmašīnā un citur, kur tas iespējams.
 • Pie reģistrācijas un bagāžas nodošanas galdiņiem ir uzstādītas norobežojošas barjeras tavai un darbinieku drošībai. Visi lidostas darbinieki strādā ar sejas maskām un cimdiem.
 • Pirms drošības kontroles tev izmērīs ķermeņa temperatūru. Pasažieri ar ķermeņa temperatūru virs 37,8⁰C lidot diemžēl nevarēs. Šos pasažierus aicinām vērsties airBaltic biļešu kasēs Rīgas lidostā vai sazināties ar airBaltic klientu centru, kur nodrošināsim palīdzību saskaņā ar biļešu noteikumiem.
 • Droši lieto lidostā izvietotos roku dezinfekcijas līdzekļus. Arī lidostas termināļi un autobusi tiek regulāri dezinficēti.

*Katrā lidostā veselības aizsardzības iniciatīvas var atšķirties. Atsevišķās lidostās var būt slēgtas atpūtas zāles Biznesa klases pasažieriem. Iepazīsties ar aktuālāko informāciju lidostu oficiālajās vietnēs.

Uz klāja

 • Ja lidojumā ir brīvas vietas, cenšamies katram pasažierim blakus atstāt brīvu sēdvietu. Ja brīvu vietu ir maz, tad vispirms blakus sēdinām vienas ģimenes locekļus un grupas. Ņem vērā, ka distances ieturēšanas nolūkos tava sēdvieta pēdējā brīdī var tikt mainīta.
 • Apkalpe valkā sejas masku un cimdus visu lidojuma laiku. Lūdzam arī tevi lietot sejas masku līdz pat brīdim, kad izej no lidostas savā galamērķī.
 • Pie iekāpšanas apkalpe katram pasažierim iedod aploksni ar bezmaksas sejas masku un divām dezinfekcijas salvetēm. Ja lidojuma laikā vēlies nomainīt sejas masku, ieliec lietoto masku aploksnē un atdod to apkalpei izmešanai. Pirms uzliec jaunu masku, noslauki rokas ar dezinfekcijas salveti.

Norēķināšanās iespējama tikai ar maksājumu kartēm.

(Avots: Airbaltic mājas lapa https://www.airbaltic.com/lv/veselibas-aizsardziba)

Saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības COVID–19 izplatīšanos PTAC informē ceļotājus par tiesībām: 

http://www.ptac.gov.lv/lv/content/covid-19-aktualitates

Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments:

https://www.facebook.com/celodrosi

Oficiālie informācijas avoti par Covid-19:

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija: https://www.mfa.gov.lv/

Pasaules Veselības Organizācija: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

Slimību profilakses un kontroles centrs: https://spkc.gov.lv/lv/

Vispārīgi par aviopasažieru tiesībām:

Vispārīgie pasažieru un bagāžas pārvadāšanas noteikumi:

http://www.riga-airport.com/lv/main/pasazieriem/noderiga-informacija/avio-drosibas-prasibas 

Lidojuma laiki
 
Visa informācija ir norādīta ceļojuma dokumentos. Pirms katra brauciena pārbaudiet lidojuma laiku. Dienu pirms ieplānotās izlidošanas lidojuma laiku var pārbaudīt sazinoties ar tūraģentu, tūroperatoru vai 
Vakcinācija
 
Pirms došanās ceļojumā, ikvienam tūristam būtu noderīgi uzzināt par infekcijas slimību risku un iespējamiem profilakses pasākumiem. Informācija par vakcināciju ceļotājiem un profilaktisko vakcināciju ceļojot uz konkrētu valsti atrodama šeit: 
Izmitināšanas veidi:
 
DBL / TWIN (divvietīgs numurs) - divvietīgs numurs ar vienu divguļamo gultu vai divām atsevišķām gultām.
DBL + EXB (divvietīgs numurs ar papildu gultu) - divvietīgs numurs ar vienu divvietīgu (vai divām vienvietīgām gultām) un vienu papildu vienvietīgu gultu. Papildu gulta var būt salokamā gulta, dīvāns, izvelkamais krēsls vai citas guļamvietas. Papildu gultas nodrošinājums ir viesnīcas administrācijas pārziņā. Papildu gulta parasti ir mazāka / šaurāka, tāpēc trešajai personai ` numurā tiek piemērota zemāka cena.
TRPL (trīsvietīgs numurs) - trīs personu istaba, parasti pieejamas trīs atsevišķas, vienvietīgās gultas.
SGL (vienvietīgs numurs) - vienvietīgs vai divvietīgs numurs. Maksa par šo numuru vienmēr ir augstāka, jo numuru izmanto viena persona.
SGL + CHD (vienvietīgs numurs + 1 bērns) - vienvietīgs numurs. Parasti tas ir standarta divvietīgs numurs ar divām atsevišķām gultām vai vienu lielu gultu un papildus gultu bērnam.
DBL + CHD (divvietīgs numurs + 1 bērns) - standarta divvietīgs vai "twin" numurs. Parasti šāda veida numuriem ir 2 gultas, jo viesnīcas administrācija paredz, ka bērns var gulēt kopā ar pieaugušajiem.
DBL + 2CHD (divvietīgs numurs + 2 bērni) - standarta divvietīgs numurs ar 1 divvietīgu vai 2 vienvietīgām gultām un 1 papildu gultu Parasti šāda veida izmitināšanas numuriem ir 2 vai 3 gultas, jo viesnīcas administrācija paredz, ka viens no diviem bērniem var gulēt kopā ar pieaugušajiem.
 
Sea view - numurs ar daļēju vai sānu skatu uz jūru.
Garden view - numurs ar skatu uz dārzu vai viesnīcas labiekārtoto teritoriju. 
Mountain view - numurs ar skatu uz kalniem. 
Pool view - numurs ar skatu uz baseinu.
Land view - numurs ar skatu uz teritoriju/dārzu
Ēdināšanas veidi viesnīcās
 
- RO (tikai istaba) - pašapkalpošanās naktsmītnes.
BB (brokastis) – iekļautas brokastis.
HB (puspansija) - iekļautas brokastis un vakariņas. Brokastis ietver bezmaksas kafiju, tēju (vai citus dzērienus, ko piedāvā viesnīca). Vakariņās visi dzērieni ir pieejami par papildu samaksu.
HB + (puspansija +) - iekļautas brokastis un vakariņas. Brokastis ietver bezmaksas kafiju, tēju (vai citus dzērienus, ko piedāvā viesnīca). Vakariņas ir pieejami bezmaksas vietējie dzērieni.
FB (pilna pansija) - iekļautas brokastis, pusdienas un vakariņas. Brokastis ietver bezmaksas kafiju, tēju (vai citus dzērienus, ko piedāvā viesnīca). Pusdienās un vakariņās ir pieejami dzērieni par papildu samaksu.
FB + (pilna pansija +) - iekļautas brokastis, pusdienas un vakariņas. Brokastis ietver bezmaksas kafiju, tēju (vai citus dzērienus, ko piedāvā viesnīca). Pusdienās un vakariņās ir pieejami bezmaksas vietējie dzērieni.
AI (viss iekļauts) - ietver brokastis, pusdienas un vakariņas, vietējos dzērienus. Precīzu viesnīcu pakalpojumu sarakstu un darba laiku nosaka viesnīcas administrācija.
UAI (ultra all inclusive) - ietver brokastis, pusdienas un vakariņas, vietējos dzērienus. Turklāt var tikt iekļauti daži ārzemju dzērieni un / vai papildu pakalpojumi. Precīzu viesnīcu pakalpojumu sarakstu un darba laiku nosaka viesnīcas administrācija.
- A la carte ēdienkarte. Vieta A la carte restorāniem ir jārezervē iepriekš viesnīcas reģistratūrā. Apmeklējums A la carte restorānos var tikt iekļauts cenā vai par papildu samaksu.